Hakkımızda

Cön Keçe'nin keçe yolculuğu
Tarihçemiz

CÖN KEÇE ailesinin keçe yolculuğu öncelikle büyük dedemizin 1924 yılında keçecilik mesleğine çırak verilmesi ile başlamıştır, yıllarca klasik anlamda üretim yapılmış(Kepenek, yer halısı, hayvan sorti için kepçeler vb.)ardından 1956 yılında dedemiz Cemil cönün babasının yanında çalışmaya başlaması ile serüven devam etmiştir. Sonrasında 1981 yılında babamız Arif cönün aynı şekilde babasının yanında çıraklığa başlaması ile keçe yolculuğunda farklı bir döneme girilerek modern keçe denemelerine başlanmıştır.

Vizyonumuz

Geleneksel bir mesleği üretim şekli, ham madde ve ürün açısından geliştirerek günlük hayatta kullanılan sevilen bir hale getirmiş bulunmaktayız ve bu sürecin tüm el sanatları için uygulanabilir olduğunu anlatmaya çalışıyoruz.

Misyonumuz

Toplumda tüm el sanatlarına ve ustalarına karşı farkındalık oluşturmak ustaların öğretilerinin yeni nesillerle paylaşılması, yeni nesillerin modern düşünce yapısının ve her açıdan değişime olan istekli halinin bu ustalarda ve bu mesleklerde modern anlamda etki yaratması en büyük temennimizdir.

Kalite Politikamız

Öncelikle her zaman işimiz için en uygun en kaliteli ekstra ince ve yumuşak dokuya sahip ortalama 20-22 mikron yünler kullanmaktayız, Tamamen %100 Doğal ham madde ile üretim yapmaktayız, şallarımızda ve pek çok ürünümüzde kullandığımız İpek ve pamuklu kumaşlarımız yüksek kaliteye sahiptir, kullandığımız boyalar kök boyası ve AB belgeli kanserojen madde içermeyen boyalardır, siz değerli müşterilerimize her zaman tüm ürünlerimizde %100 doğalını sunuyoruz, tüm ürünlerimizde süresiz iade, değişim ve tamirat garantisi vardır.

Sıkça Sorulan Sorular
Ürünler yıkanabilir mi?

Tüm ürünlerimiz elde yıkanabilir ve kuru temizleme yapılabilir.

Keçe nedir?

Keçe koyun yününün sıkıştırılmış halidir.

Ürünler Kaşındırır mı yada Batma yapar mı?

Yüksek kalitede çok ince ve yumuşak yünler kullandığımız için kesinlikle batma ve kaşındırma yapmaz.

Ürünler kokar mı?

Ham maddemiz yünlerimiz yüksek kaliteye sahip olduğu için ve kaliteli boyama yaptığımız için kokma yapmaz.